שנת תינוקות: תאורה ורעש - עת לגדול

פורטל בריאות ורווחת הילד בקהילה

מבית עמותת גושן, בליווי רופאים ואנשי מקצוע

/
/
שנת תינוקות: תאורה ורעש

שנת תינוקות: תאורה ורעש

תינוקות יכולים לישון בתנאי תאורה ורעש שונים. עם זאת, כדי לעזור לתינוק שלכם לישון, כדאי לשמור על רמה עקבית של תאורה ורעש.

תאורה

נסו לעמעם את האורות כשאתם מכינים את התינוק לשינה. בשעות היום, כדאי לסגור את הווילונות והתריסים. החשכת החדר מצמצמת את רמת הגירוי מסביב לתינוק, ועוזרת לו להירגע לקראת השינה. כמו כן, חדר חשוך רומז לתינוק שהגיע הזמן לנוח. כשהתינוק במיטה, הוא יישן טוב יותר אם כמות האור תישאר דומה לזו שהייתה כשנרדם.

רעש

ילדכם אינו זקוק לדממה מוחלטת כדי לישון. ילדים יכולים לישון גם במידה מסוימת של רעש. עם זאת, קל יותר להירדם אם רמות הרעש נותרות עקביות. אם התינוק נרדם ברעש, שקט פתאומי עלול להעיר אותו, ולהפך.

טיפים לשימוש נכון בתאורה וברעש

  • נסו ככל האפשר לחסום רעשי רקע פתאומיים מבחוץ. תוכלו לסגור את החלונות והדלתות, לתלות וילונות כבדים או שמיכה או להניח בולם רעשים מתחת לדלת.
  • רעש עקבי בווליום נמוך, כגון מוזיקה שמתנגנת בשקט בחדרו של התינוק, יכול גם הוא לחסום רעשים פתאומיים. אם אתם חוששים שהתינוק יהיה תלוי בהשמעת מוזיקה כדי להירדם, נסו לכבות אותה מדי פעם כשדפוסי השינה שלו מתבססים.
  • תוכלו להשמיע רעש לבן – לכוון את הרדיו לרעש סטטי, למשל. עוד מקור טוב לרעש לבן הוא המאוורר. אם אתם משתמשים במקור רעש לבן, הניחו אותו הרחק מאוזניו של התינוק ושמרו על ווליום נמוך, כדי להגן על שמיעתו.
  • אור הבוקר שנכנס מבעד לתריסים ורעשי הרחוב עלולים להעיר את התינוק. אם אתם רוצים שהתינוק יישן זמן רב יותר, תוכלו להשתמש בווילונות עבים יותר ולסגור את החלונות.

 

 

© raisingchildren.net.au, המידע תורגם ונערך באישור האתר Raising Children Network.

עוד מאמרים שיעניינו אותך:

בעיה נפוצה למדי בקרב ילדים בגיל בית הספר. מה ניתן לעשות?
תינוקות רבים לא יודעים כיצד לחזור לישון בעצמם. למה זה קורה?
לכמה שינה זקוק התינוק בגילאים השונים וכיצד היא עוזרת לו?
אתר האינטרנט 'ילדודעס' הוקם ע”י עמותת גושן, במטרה להוות מרכז ידע הכולל מאמרים וכלים, שמטרתו לספק ידע ומידע מקיף ונגיש להורים ולאנשי מקצוע העובדים עם ילדים.

כל הזכויות שמורות לעמותת גושן 2020

ברוכים הבאים
לפורטל 'עת לגדול!'

מומחי 'עת לגדול' בליווי רופאים ואנשי מקצוע מובילים,
כאן עבורכם עם כל התשובות, הידע והמידע העדכני ביותר!

התפתחות, התנהגות, בריאות ואתגרים יומיומיים – של תינוקות, פעוטות, ילדים, בני נוער ושלכם ההורים.

התוכן בפורטל מתעדכן בקביעות, כך שתוכלו בכל ביקור ב'עת לגדול' ליהנות ממידע חדש ורלוונטי.

מעוניינים להתעדכן כל פעם בחדשות הפורטל?

השאירו פרטים ותוכלו לקבל לתיבת המייל האישי שלכם את הסרטונים, הטיפים, המאמרים המקצועיים והמעשיים ביותר מטובי הרופאים והמומחים

דילוג לתוכן